Karkówka pieczona w kawałku

  • on 8 kwietnia 2021

Karkówka pieczona w kawałku

Składniki

* 1.5 kg karkówki wieprzowej ( około 1.5 ) * 2 ząbki czosnku

* 10 śliwek suszonych * Opakowanie majeranku *

Sól , pieprz czarny mielony * 1 duża cebula *

* 1 duże jabłko lub 2 mniejsze *

* Kostka rosołowa warzywna * 4 ziarna pieprzu

3 ziarna ziela angielskiego i 2 liście laurowe

Karkówka pieczona w kawałku

Przygotowanie

Cały kawałek karkówki myję , osuszam . Czosnek obieram i kroję w małe kawałki . Ostrym nożem robię dziurki z wierzchu karkówki i wkładam w nie czosnek . Dziurki robię dość gęsto . Cały kawałek karkówki nacieram olejem aby lepiej wetrzeć przyprawy . Następnie posypuję mięso solą pieprzem , tak jak zazwyczaj doprawia się mięso , i wcieram od góry ,z boków i z dołu . . Następnie posypuję suszonym majerankiem i również dokłanie wcieram w cały kawałek mięsa . Cebulę obieram i kroję w grubsze plastry po czym układam je w naczyniu żaroodpornym .
Na cebulę kładę pzyprawioną karkówkę i układam suszone śliwki na wierzchu . Kostkę rosołową rozpuszczam w 1 szklace wrzącej wody i wlewam na dno naczynia , w którym jest mięso . Liście laurowe , pieprz ziarnisty i ziele angielskie rozkładam obok mięsa . Naczynie zamykam i wstawiam na termoobieg na 200 stopni i piekę tak około 40 minut . Po tym czasie wyjmuję naczynie i układam na wierzchu mięsa pokrojone w grubsze plastry jabłko. Zmniejszam temperaturę do 180 stopni i piekę jeszcze około 50 minut . Zasada jest taka , że 1 kg mięsa pieczemy godzinę , 1.5 kg mięsa półtorej godziny i tak dalej , ja jednak sprawdzam jakość pieczonego mięsiwa długą wykałaczką przynajmniej 2 razy podczas pieczenia .

. Po upływie czasu , naczynie wyjmuję ale mięso zostawiam w nim do wystygnięcia . Chybaże ma to być sztuka mięsa na obiad to kroję bardzo ostrym nożem porządny kawałek i podaję z ziemniakami i mieszanką sałat w sosie koperkowym . https://www.malgoskawkuchni.com/2020/07/sos-koperkowy-do-saaty.html Życzę smacznego .

Przepis znajduje się w kategorii :
Dania główne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Specjalnie dla Ciebie! losowe posty ..